
Wiezoloop 2025 geannuleerd vanwege extreme hitte
SportWIERDEN - De organisatie van de Wiezoloop heeft met pijn in het hart besloten om de editie van 2025 te annuleren. De verwachte tropische temperaturen – boven de 30 graden met weinig verkoeling in de avond – vormen een te groot risico voor de gezondheid en veiligheid van deelnemers, vrijwilligers en toeschouwers.
Na intensief overleg met de gemeente en betrokken veiligheidsinstanties is vastgesteld dat het niet verantwoord is om het evenement door te laten gaan. De hitte brengt niet alleen een zware fysieke belasting met zich mee voor de hardlopers, maar ook voor de vele vrijwilligers die zich de hele dag inzetten voor een soepel verloop van de loop.
“Veiligheid staat bij ons altijd op de eerste plaats”, aldus de organisatie. “We begrijpen dat dit een teleurstelling is voor iedereen die zich heeft voorbereid en uitgekeken heeft naar de Wiezoloop. Ook voor ons is dit een moeilijke beslissing. Er zijn heel wat uurtjes gaan zitten in de voorbereiding van deze jubileumeditie”
De organisatie kijkt vooruit naar volgend jaar, waarin de jubileumeditie van de Wiezoloop hopelijk onder betere omstandigheden kan plaatsvinden. “We hopen er dan een feestelijke en sportieve dag van te maken, samen met alle lopers, vrijwilligers en supporters.”
Tot die tijd roept de organisatie iedereen op om goed voor zichzelf te zorgen tijdens de warme dagen.







