Tom Rouweler
Tom Rouweler Foto: ROC van Twente

Twee studenten uit Enter behalen podiumplaats met vakwerk

Onderwijs

ENTER - Loet Lammertink is derde geworden in de categorie Allround meubelmaker/(scheeps)interieurbouwer, niveau 3. Tom Rouweler werd tweede in de categorie Ondernemend meubelmaker, niveau 4. 

De Enternaren presenteerden donderdag 4 juni hun eindexamenstukken. Zij deden dit tijdens de officiële opening van de tentoonstelling Ontwerp en Vakmanschap in de Gieterij in Hengelo. 

Studenten Meubelmaker van niveau 2, 3 en 4 en Interieuradviseur niveau 4 laten in deze tentoonstelling zien wat ze allemaal in huis hebben. Door het maken van hun eigen werkstukken ervaren de leerlingen hoe het voelt om straks echt aan het werk te zijn. Met deze presentatie sluiten ze hun opleiding af.

Een vakjury koos de winnaars per categorie. Er werd onder meer beoordeeld op afwerking, ontwerp, verhoudingen, gebruikte materialen, kleurgebruik en de verkoopbaarheid van het product. 

De juryleden waren Frank Groener, eigenaar van FG meubels & interieur, Remco Franke, leermeester/ assistent chef-werkplaats The Furnery, Edwin Tsong, verkoper/ interieuradviseur Löwik Wonen & Slapen en Anita Sonneveld, eigenaresse Anita Sonneveld Interieurarchitecten.

Winnaars

Meubelmaker/(scheeps)interieurbouwer (niveau 2):

  1. 1. Tessa Freriksen, Hengelo
  2. 2. Timo van Adrighem, Haarle
  3. 3. Tim van den Berg, Hellendoorn

Allround meubelmaker/(scheeps)interieurbouwer/ (niveau 3):

  1. 1. Roy de Groodt, Almelo 
  2. 2. Chiel Mulders, Rossum 
  3. 3. Loet Lammertink, Enter

Ondernemend meubelmaker (niveau 4):

  1. 1. Tijn Droste, Albergen 
  2. 2. Tom Rouweler, Enter 
  3. 3. Martijn Leus, Oldenzaal

Interieuradviseur (niveau 4):

  1. 1. Liz Kemperink, Albergen 
  2. 2. Francien van Schagen, Almelo 
  3. 3. Denise Smith, Haaksbergen

Gezamenlijk initiatief

De tentoonstelling wordt gehouden door ROC van Twente en het Samenwerkingsverband Meubelindustrie Twente/Salland. Iedereen is welkom om de werkstukken te bekijken van vrijdag 5 t/m 16 juni van 10.00 tot 22.00 uur.

Tom Rouweler
Loet Lammertink