Tijdens de ronde van Aalten. (Foto: Patrick Weegink-Sportfoto.nl)
Tijdens de ronde van Aalten. (Foto: Patrick Weegink-Sportfoto.nl)

VIRO Criterium Cup

WIERDEN/AALTEN - Twee wedstrijden stonden er het afgelopen weekend op het programma binnen de VIRO Criterium Cup Twente. Zaterdag de GP Jos Lammertink – Ronde van Wierden en zondag de Ronde van Aalten. 

Daarin gingen verschillende renners met de overwinningen aan de haal, maar hadden de pelotons ook met diverse weersomstandigheden te maken. Peter Schulting wist zijn leidende positie in het klassement te verdedigen bij de elite/beloften mannen, terwijl Hanneke Mulder de nieuwe leidster is bij de vrouwen. 

In de VIRO Criterium Cup Twente voor de Klasse 1 en Junioren heeft Emiel Jansman de blauwe leiderstrui terug.

In Wierden kwamen de vrouwen en de Klasse 1/Junioren in actie. Hedwig de Jong was daarin de sterkste in de vrouwenwedstrijd. 

Ze wist uit het peloton te ontsnappen en solo naar de zege te rijden. Hoewel het peloton haar in de finale nog wel in zicht had, strandden zij op zeven seconden van de winnares. 

Hanneke Mulder eindigde achter Elisa Serne als derde en dat was genoeg om de leiderstrui over te nemen van Phaedra Krol, die een mindere dag kende. 

Bij de Klasse 1/Junioren werd gesprint om de winst en daarin was Tom Huissoon duidelijk de snelste. 

Jansman, die ook al solo in de aanval was geweest, werd tweede en nam de leiderstrui weer over van Rick Metselaar.