
‘Maak het Ontmoetingsplein autovrij’
AlgemeenDe VVD kaartte het tijdens de gemeenteraad nog aan: het aantrekkelijk maken van het Ontmoetingsplein in het centrum van Wierden.
WIERDEN - Volgens Anne Schasfoort-Platenkamp zijn er inmiddels drie scenario’s uitgewerkt. Daar zet ze wel haar kanttekeningen bij: “We moeten voorkomen dat we plannen maken die er op papier aantrekkelijk uitzien maar in de praktijk nieuwe knelpunten veroorzaken. Een centrum moet niet alleen mooi zijn maar ook bereikbaar, praktisch en veilig. Mensen moeten hun auto kwijt kunnen, verkeerssituaties moeten veilig zijn en ondernemers bereikbaar blijven.”
Bomen geknot
Het enige wat er tot nu toe is gebeurd op het plein? Na het plotseling omvallen van een boom, zijn de andere bomen geknot. Om te voorkomen dat deze ook gaan omvallen.
Weekblad Hart van Wierden stelde de vraag op Facebook aan alle Wierdenaren: “Wat zou er moeten gebeuren om deze stek middenin Wierden om te toveren tot een aantrekkelijk plein waar iedereen graag wil zijn?”
Voetgangersgebied
Vooral “Autovrij maken”, wordt genoemd in de reacties. Net als: “Een muziekkoepel.” Deze zou volgens een van de schrijvers bij de Oude Markt zijn weggehaald, met de belofte van de politiek om een nieuwe koepel terug te bouwen. “Die hadden ze nooit weg moeten halen. Dat was een hartstikke mooie plek daar”, volgens een van de anderen.
Naast autovrij maken, zou het plein ook groter moeten. “Meer terras en horeca creëren.”
“Een voetgangersgebied van maken”, vindt een ander. “Met voldoende parkeerplaatsen aan de rand van dit gebied.” Zo ziet iemand het wel zitten om op de plek van de gymzaal aan de Wilhelminastraat een ondergrondse parkeergarage te maken. “Zodat ook gemeentemedewerkers daar kunnen parkeren en het rustiger en veiliger wordt rondom het gemeentehuis.”
Een ander geeft aan dat vooral voor ouderen parkeerruimte zou moeten blijven bestaan. “Veel ouderen komen hier winkelen, omdat ze de auto voor de deur kunnen zetten. Er zijn mensen die rondjes rijden voor een plek, gewoon omdat ze slecht ter been zijn.”
Op de plek van de gemeentewerf zou ook een perfecte ruimte kunnen ontstaan voor parkeergelegenheid.
Een ander wil juist meer parkeerplekken bij het plein zelf. “Zodat je normaal kunt parkeren als je het centrum ingaat.”
Terwijl een ander juist vindt dat er genoeg ruimte in het winkelcentrum te vinden is om te parkeren. “Tenzij je te beroerd bent om te lopen en het liefst met auto en al door de winkel wilt gaan voor de dagelijkse inkopen.”
Ook reageren?
Reageer ook mee over de invulling van het Ontmoetingsplein in Wierden. Ga hiervoor naar:






